PARTIZAN POBEDIO POSLE ŠEST UTAKMICA! Crno-beli se vratili na drugo mesto (VIDEO/FOTO)
Bibars Natho slavi gol na utakmici Partizana i Mladosti iz Lučana, Foto: Starsport©

PLEJ-OF SUPERLIGE SRBIJE, 5. KOLO

Aleksandar Jovanović sačuvao prednost "parnog valjka" iz prvog poluvremena, a napadači kasnije potvrdili prvi trijumf za trenera Alberta Nađa na klupi

Objavljeno: 19:32h
Veljko Petrović

Fudbaleri Partizana prekinuli su niz od šest utakmica bez pobede pošto su posle pet poraza i remija savladali Mladost iz Lučana sa 3:0.

Crno-beli su se tako vratili na drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona i ponovo pobegli TSC-u na dva boda prednosti.

Albert Nađ na utakmici Partizana i Mladosti iz Lučana
Albert Nađ na utakmici Partizana i Mladosti iz Lučanafoto: Starsport©

Izabranici Alberta Nađa su u petom kolu plej-ofa Superlige Srbije na domaćem terenu došli do gola već u petom minutu.

Pogodio je Mateus Saldanja posle dodavanja Bibarsa Natha, ali se gledao VAR koji je poništio pogodak Brazilcu jer je bio u ofsajd poziciji.

Željko Samčović je u 26. minutu odbranio udarac Aranđela Stojkovića sa ivice kaznenog prostora, a onda su izblokirani pokušaci Zahida i Sadalnje.

Dva minuta kasnije ponovo brani Samčović, ovoga puta posle šuta Saldanje.

Detalj sa utakmice Partizana i Mladosti iz Lučana
Detalj sa utakmice Partizana i Mladosti iz Lučanafoto: Starsport©

U 33. minutu sudar upravo Samčovića i Milana Joksimovića i medicinski tim je ušao na teren, a obojici su stavljene čalme na glave.

Saša Stamenković zamenio je kolegu između stativa, dok je mesto štopera zauzeo Filip Žunić.

Detalj sa utakmice Partizana i Mlladosti iz Lučana
Detalj sa utakmice Partizana i Mlladosti iz Lučanafoto: Starsport©

U 41. minutu su kombinovali Bibars Natho i Aldo Kalulu, a mrežu je zatresao danas kapiten "parnog valjka."

Usledila je VAR provera zbog pozicije ofanzivca iz Demokratske Republike Kongo, ali je procenjeno da nije bio u ofsajdu prilikom dodavanja.

U 61. minutu Silue je sa distance hteo da iznenadi Aleksandra Jovanovića, ali je možda i najbolji igrač Partizana bio "budan."

Usledio je korner Aleksandra Varjačića i pokušaj Janka Tumbasevića, ali se rođeni Nišlija istakao sjajnom odbranom.

Jedna od odbrana Aleksandra Jovanovića na utakmici Partizana i Mladosti iz Lučanafoto: Starsport©

Denil Kastiljo ušao je u 66. minutu, a sedam minuta kasnije je probao sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

Ponovo Aleksandar Jovanović sprečava Lučance da dođu do izjednačenja. U 76. minutu već viđeni gol je zaustavio fenomenalno.

Neizvesnost je u 86. minutu smanjio Mateus Saldanja koji je tako došao do 17. pogotka u Superligi Srbije i ponovo je usamljen kao prvi strelac prvenstva.

Samed Baždar je zamenio Brazilca u 88. minutu, a u trećem minutu nadoknade vremena postavio je konačan rezultat.

Novopečeni reprezentativac Srbije iskoristio je veliku grešku golmana Stamenkovića i praktično pogodio praznu mrežu.

Albert Nađ je tako zabeležio prvi trijumf kao novi trener crno-belih posle poraza od Vojvodine kod kuće i remija sa Napretkom u Kruševcu.